Krepšelis  

Nėra prekių

0,00 € Pristatymas
0,00 € Viso

Krepšelis Pirkti

Naujienlaiškis

Kategorijos

Gamintojai

Kalcio svarba besilaukiančių kalių maitinime.

Besilaukiančios kalės maitinimas reikalauja ypatingo dėmesio. Pradėti rūpintis būsimaisiais šuniukais reikia jau iki jų gimimo. Nepilnavertis kalės maitinimas tik užsimezgus gyvybei, gali įtakoti padidintą šuniukų mirtingumą. Tik sveika, gerai fiziškai išsivysčiusi ir normaliai maitinama kalė gali atsivesti pilnaverčius palikuonis. Netinkamai maitinama kalė nesukaupia reikalingų maistingųjų medžiagų, vitaminų ir mineralų atsargų ir jos organizmas negali tinkamai pasiruošti nėštumui ir laktacijai. Klaidinga manyti, kad gimus šuniukams galima lengvai kompensuoti tai, ko neužteko jų vystymosi periode. To, ko organizmas negavo tam tikru vystymosi etapu, kompensuojama labai sunkiai arba tai padaryti iš viso neįmanoma.

Šalia gyvybiškai reikalingų baltymų, riebalų ir anglavandenių, būtina nepamiršti ir apie vitaminų ir mineralų poreikį tiek pilnaverčiam šuniukų vystymuisi, tiek pačios kalės sveikatai. Vitaminus ir mineralus kalei būtina gauti ir iki gimdymo, ir šuniukų maitinimo metu, ir 1-1,5 mėn. atskyrus šuniukus.

Tarp kinologų nėra vienos nuomonės dėl kiekio makroelementų, būtinų visiems šunims, tame tarpe ir besilaukiančioms kalėms bei jų laktacijos metu. Vokiečių specialistai teigia, kad kalei, pirmoje nėštumo pusėje reikia ne mažiau 35 mg. kalcio 1 kg. jos svorio. Be to, formuojantis šuniukams, papildomai reikia nemažiau kaip 30 mg. kalcio 1 kg. kalės svoriui per parą. Fosforas būtinas, bet mažesniais kiekiais. Paprastai kalcio ir fosforo santykis turėtų būti 1,2:1. Antroje nėštumo pusėje kalcio ir fosforo kiekis iššauga dvigubai, o laktacijos laikotarpiu dar du kartus.

Rusų ir vokiečių specialistų rekomenduojamos mineralų dozės nėščiai ir maitinančiai kalei, sveriančiai 5 kg.

Fiziologinis periodas

Kalcis, g

Fosforas, g

I

II

I

II

Ramybės periodas

2.6

0.175

2.2

0.145

Pirma nėštumo pusė

2.0

0.325

1.6

0.270

Antra nėštumo pusė

2.5

0.650

2.2

0.542Rusų ir vokiečių specialistų rekomenduojamos mineralų dozės nėščiai ir maitinančiai kalei, sveriančiai 15 kg.

Fiziologinis periodas

Kalcis, g

Fosforas, g

I

II

I

II

Ramybės periodas

4

3.3

0,975

0.813

Pirma nėštumo pusė

6.0

5.0

1.95

1.63

Antra nėštumo pusė

8.0

7.0

3.9

3.25

Rusų ir vokiečių specialistų rekomenduojamos mineralų dozės nėščiai ir maitinančiai kalei, sveriančiai 25 kg.

Fiziologinis periodas

Kalcis, g

Fosforas, g

I

II

I

II

Ramybės periodas

6,6

5.5

1.625

1,35

Pirma nėštumo pusė

10,0

8.0

3.25

2,70

Antra nėštumo pusė

12,0

11.00

6.50

5,42


I — Rusų specialistų rekomendacijos
II— Vokiečių specialistų rekomendacijos (minimalus, rekomenduojamas kiekis)

Paruošta pagal : I.B. Bogdanovos straipsnį «Šunų maitinimas», 2004 metai.

Sled dogs Baltic rekomenduoja:

Čekų kompanijos Flying dog unikalų papildą Calcium - efektyviausią natūralaus pieno derinį- kompleksą kalcio, fosforo ir kitų mineralų su kazeino- fosfopeptidais (CPP), kuris:

 • Apsaugo nuo kalcio trūkumo

 • Įtakoja sveiką vystymąsi ir kaulų formavimą

 • CPP padidina kalcio įsisavinimą ir biologinę naudą

 • Užtikrina tikslų dozavimą želatinos kapsulių pagalba.

 


Kad Jūsų augintinis būtų sveikas

Judėjimo  sistemos ligos gan paplitusios tarp įvairaus amžiaus ir veislių šunų. Luošumo, skausmo ar patinimo neišvengia  visi šunys, tačiau dažniausiai -  turintys padidintą krūvį sąnariams, raiščiams ir stuburui. Polinkį šioms ligoms turi ir naminiai numylėtiniai bei šunys, turintys viršsvorį dėl nepakankamo judėjimo.


Sąnariai gali būti pažeisti  ir dėl įgimtų ar įgytų ligų. Įgimtos ligos, tokios kaip klubo sąnario displazija yra nepagydomos, laikui bėgant progresuoja, šuns būklė blogėja, ypač šunų,  turinčių  didelį darbinį krūvį. Įgytas sąnarių ligas sukelia traumos ar pažeidimai, kurių pasekoje išsivysto uždegimas.


Preparatų, regeneruojančių jungiamąjį audinį naudojimas užtikrina, kad kremzlių sunaikinimo procesas sustos arba bent jau gerokai sulėtės. Šunys, kurie serga klubo sąnario displazija,  turi gauti sąnarių ir kaulų maitinimui reikalingas medžiagas jau ankstyvame amžiuje.

Kolagenas ( želatina)- tai vienas iš seniausių baltymų mūsų planetoje. Nepaisant to, kad teigiamas želatinos poveikis sąnariams žinomas nuo viduramžių, žmonės ilgą laiką laikė želatiną ir kolageną žemesnės biologinės  vertės baltymais.

 

 XX a. viduryje kolagenui buvo skirta ytin didelis dėmesys ir ekspertai nustatė, kad kolagenas - baltymas, kuris vaidina svarbų vaidmenį ląstelių diferencikacijos, atsistatymo procese ir ląstelių veiklai apskritai. Šios išdavos pasekoje sąnarių gydymui skiriami želatinos ar kalogeno hidrolizatai, kurie puikiai save pateisina.

Naudojant želatinos hidrolizatą reikia laikytis šių taisyklių:

 • savalaikis naudojimas
 • reikiamos dozės
 • gan ilgas laikas ( 2-3 mėn)
 • pakartotinas naudojimas. Po 3 mėn. pertraukos, vartojimą reikėtų pakartoti.

Maisto papildai su želatinos arba kolageno hidrolizato pagrindu turi tą privalumą, kad juos galima naudoti neribotą laiką. Perdozavimo nebūna.
Dėl to galima  žymiai padidinti dozes pradiniame etape, taip teigiami rezultatai pasiekiami žymiai greičiau.

Paruošta pagal
Milan Abam, Zuzanos Urbanovos, Pavel Špaček,
Ganos Guliajevos, Jindros Gaterovos
 straipsnį, Praha

G.I. Kolev
Straipnį žurnale „ Mastino“


Sled dogs Baltic rekomenduoja:

Čekų kompanijos Flying dog unikalų papildą Gelatine -gryną didelės biologinės vertės želatinos hidrolizatą , praturtintą L- cisteinu, rutinu ir vitaminais C ir B6, kuris:  

 • Maitina kremzles ir sąnarius
 • Sumažina sąnarių skausmą
 • Įtakoja sveiką sąnarių kremzlių augimą
 • Pagerina sąnarių, raiščių ir sausgyslių atsistatymą (regeneraciją).

Daugiau informacijos: www.edog.lt, www.sleddog.lt